Rychlá půjčka bez registru: Získání půjčky i přes záznam v registru? Ano, je to možné!

16.02.2023

Možná vás to překvapí, ale mít záznam v registru dlužníků neznamená nutně, že vám žádná banka nepůjčí peníze. Ve skutečnosti existují různé druhy záznamů a některé z nich mohou dokonce zvýšit vaše šance na schválení úvěru. V tomto článku se podíváme na to, jaké druhy záznamů existují a jak mohou ovlivnit vaše šance na získání půjčky.

Záznam v registru - co to vlastně znamená?

Záznam v registru dlužníků je záznam o tom, že jste v minulosti spláceli nějakou bankovní anebo nebankovní půjčku. Tento záznam mohou mít jak fyzické osoby, tak i právnické subjekty jako například společnosti.

Existují různé druhy záznamů a ty se liší podle toho, jaké informace o vás obsahují a jak ovlivňují vaše šance na získání dalšího úvěru.

Záznam v registru dlužníků: Jak vám může pomoci s další půjčkou

Záznamy v registru dlužníků mohou být pro mnoho lidí zdrojem stresu, zejména pokud plánují žádat o další půjčku. Nicméně, málokdo ví, že pokud jste řádně spláceli své předchozí půjčky, záznamy v registru mohou být vaším nejlepším přítelem a dokonce vám mohou pomoci s další půjčkou.

Spolehlivý klient představuje nižší riziko

Banky a nebankovní společnosti preferují spolehlivé klienty s kladnou úvěrovou historií. Pokud jste v minulosti řádně spláceli své půjčky a vaše jméno se objevilo v registru dlužníků s pozitivním záznamem, jste pro banku spolehlivým klientem s ověřenou schopností splácet. To vám může pomoci s další půjčkou, protože banka ví, že si dokážete poradit s úvěrem a jste méně rizikovým klientem.

Výhody pozitivního záznamu

Pokud máte pozitivní záznam v registru dlužníků, banky vás budou vnímat jako spolehlivého klienta a budou vám nabízet půjčky s výhodnějšími podmínkami, jako jsou nižší úrokové sazby a poplatky. To znamená, že díky své úvěrové historii můžete ušetřit mnoho peněz při splácení další půjčky.

Doba platnosti pozitivního záznamu

Doba platnosti pozitivního záznamu v registru dlužníků je další faktor, který byste měli zvážit. Pokud jste úspěšně splatili svou půjčku, váš pozitivní záznam bude v registru uchováván další čtyři roky. To znamená, že i po čtyřech letech budete pro banku stále spolehlivým klientem s kladnou úvěrovou historií a můžete si snadno žádat o další půjčku.

Význam negativních zápisů v registrech dlužníků

Pokud jste někdy měli problémy se splácením úvěru, pravděpodobně jste se setkali s negativním zápisem v registrech dlužníků. Tyto zápisy mohou mít negativní vliv na vaši schopnost získat další půjčky nebo úvěry.

Co jsou negativní zápisy v registrech dlužníků?

Negativní zápisy jsou záznamy o tom, že jste měli nebo máte potíže se splácením úvěru. Tyto záznamy jsou uloženy v několika registrech dlužníků, jako jsou BRKI, NRKI, REPI nebo SOLUS. Záznamy jsou aktualizovány jednou měsíčně a jsou uloženy v registru po dobu až 4 let po doplacení celého úvěru.

Jak negativní zápisy ovlivňují vaši schopnost získat další úvěry?

Pokud máte negativní zápis v registru dlužníků, může to ztížit získání dalšího úvěru. Banky a jiné poskytovatele úvěrů mohou mít obavy, že nebudete schopni splácet další úvěr včas. Pokud máte více zápisů o nesplácení, může to dokonce vést k tomu, že nebudete moci získat úvěr vůbec. Je tedy důležité minimalizovat počet negativních zápisů v registru dlužníků.

Jak se můžete vyhnout negativním zápisům?

Existuje několik způsobů, jak minimalizovat počet negativních zápisů v registru dlužníků. Nejdůležitější je samozřejmě splácení úvěrů včas. Pokud nastanete prodlení s platbou, kontaktujte svého věřitele co nejdříve a domluvte se na splátkovém kalendáři. Pokud jste již zapsáni v registru dlužníků, můžete požádat o výmaz záznamu po zaplacení celého dluhu.

Pokud jste však zapsáni v registru SOLUS, bude to těžší, SOLUS je čistě hříšnický registr, který shromažďuje informace o nesplácených závazcích. Záznam o nesplácení se zde objeví většinou až po třech neodeslaných platbách a data se z registru smažou až po třech letech od doplacení celého dluhu nebo rok po doplacení dlužné faktury mobilnímu operátorovi.

Pokud jste v SOLUSU, nebo dokonce v exekuci, bude těžší získat nový úvěr. Je však možné se obrátit na soukromé investory nebo na některou z nebankovních společností. Pokud jste v této situaci, je důležité prokázat, že stále disponujete majetkem, abyste získali nový úvěr.

Jak mohu usilovat o odstranění negativního záznamu?

  • Zjistěte si, jaká společnosti vložila do registru záznam a kvůli jaké pohledávce.

  • Poté je potřeba, abyste ho kompletně splatili i s veškerými poplatky.

  • Rozvažte smlouvu se společností, u které dluh vznikl.

  • dříve jste souhlasili se zpracováním osobních údajů. Tento souhlas musíte odvolat i se zrušením smlouvy.

  • Kontaktujte sdružení SOLUS a požádejte o výmaz z registru dlužníků.

  • Pokud nedojde k odstranění vašich osobních údajů obraťte se na Úřad pro ochranu os. Údajů, na adrese - uoou.cz.

  • Ani to nepomohlo? Poté vám nezbývá než se obrátit na soud.