Rychlá půjčka bez registru, výmysl nebo solidní služba?

07.03.2023

Půjčky bez registru jsou v poslední době velmi populární téma. Mnoho lidí si totiž nemůže půjčit peníze od bank, protože mají negativní záznam v registru dlužníků. Proto se obrací na alternativní zdroje financování, jako jsou rychlé půjčky bez registru. Ale je to opravdu tak snadné, jak to vypadá? Jsou tyto půjčky skutečně bezpečné? A proč někteří lidé tvrdí, že rychlá půjčka bez registru je pouze fikce?

Co je to registr dlužníků a jak ovlivňuje moje možnosti půjčení peněz?

Registr dlužníků je databáze, kterou vede společnost SOLUS. Tato databáze obsahuje informace o všech dlužnících v České republice, kteří se dostali do prodlení se splácením svých závazků. Tyto informace zahrnují jméno, datum narození, adresu, výši dluhu a další relevantní informace. Pokud máte negativní záznam v registru dlužníků, může to mít negativní dopad na vaše možnosti získání půjčky. Banky a nebankovní společnosti totiž před poskytnutím půjčky prověřují záznamy v registru dlužníků a mohou vaši žádost o úvěr odmítnout.

Nahlíží nebankovní společnosti do registru dlužníků?

Nejčastější otázkou je zda nebankovní společnosti nahlížejí do registru dlužníků, odpověď je ano, nahlížejí. I když se setkáte s častým tvrzením, že daná společnost neprověřuje tento rejstřík, jsou povinni ze zákona do registru dlužníků nahlížet. Jednoduše řečeno jim to ukládá zákon. Musí ověřit vaši schopnost půjčku splácet a k tomu patří i prolustrování toho, zda jste v minulosti neměli problémy se splácením svých finančních závazků.

Existuje nějaká šance, že získám půjčku, i když mám negativní záznam v registru dlužníků?

To je výborná otázka. Nebankovní půjčku je skutečně možné získat i v případě, že jste v minulosti opomněli uhradit fakturu za mobilní služby nebo energie. Na druhou stranu se vaše vyhlídky na výhodný úvěr sníží.

Jaké jsou alternativy k rychlým půjčkám bez registru a jak je najít?

Mezi alternativy k rychlým půjčkám bez registru patří například půjčky od rodiny a přátel, úspory nebo prodej nepotřebných věcí. Tyto alternativy mohou být méně rizikové a finančně výhodnější než rychlé půjčky bez registru. Pokud se však rozhodnete pro rychlou půjčku bez registru, měli byste zvážit všechna rizika a vybrat si spolehlivého poskytovatele.