Je obtížné získat půjčku ve zkušební době?

27.02.2023

Pokud se nacházíte ve zkušební době u nového zaměstnavatele a potřebujete finanční prostředky, může být získání jakékoli půjčky obtížné. Zkušební doba může být pro mnoho lidí nejisté období, a proto vám přinášíme tento článek, ve kterém se dozvíte, jaký je proces získání půjčky během zkušební doby a jak na to.

Co je to zkušební doba?

Zkušební doba je období, během kterého si zaměstnavatel může ověřit, zda jste pro něj vhodným kandidátem na dané pracovní místo. Zkušební doba se většinou pohybuje od 1 do 3 měsíců.

Je obtížné získat půjčku ve zkušební době?

Obtížnost získání půjčky během zkušební doby závisí na mnoha faktorech, jako je výše vašeho příjmu, věk, délka zkušební doby a vaše úvěrová historie. Drtivá většina poskytovatelů takového klienta odmítne, protože se jednoduše řečeno, obává, že mu nebude prodloužena pracovní smlouva a tudíž nebude schopen úvěr splatit včas.

Existují však některé tipy a triky, jak snížit obtížnost získání půjčky během zkušební doby.

Hlavní tipy pro získání půjčky během zkušební doby

Využijte služeb bankovního poradce

Pokud máte zájem o získání půjčky během zkušební doby, může vám pomoci bankovní poradce. Poradce vám pomůže zorientovat se v nabídce bankovních produktů a poradí vám, jaké kroky musíte podniknout k získání půjčky.

Zkuste získat půjčku od vaší banky

Pokud jste již delší dobu klientem určité banky a v minulosti jste neměli problémy se splácením, tak existuje šance, že uspějete. Banka totiž bude mít přístup k vašim údajům a dokáže lépe posoudit vaši schopnost splácet půjčku.

Zvažte alternativní možnosti

Můžete zvážit alternativní možnosti, jako jsou nebankovní společnosti, které nabízejí půjčky s vyšším úrokem, ale mohou být přístupnější pro lidi v zkušební době. Musíte však být opatrní a porovnat všechny podmínky.

Splácejte půjčky včas

Pokud máte již půjčku a splácíte ji včas, může to také přispět k získání další půjčky. Když banka vidí, že jste spolehlivým klientem, bude mít větší důvěru v to, že budete schopni splácet následující půjčku.

Zažádejte o půjčku až po skončení zkušební doby

Ať už budete žádat o půjčku v bance nebo u nebankovní společnosti, v případě, že to uděláte až po skončení "zkušebky" budete mít mnohonásobně vyšší šanci, že vám budou peníze vyplaceny.

Časté otázky

Co je to zkušební doba?

Zkušební doba je období, během kterého si zaměstnavatel může ověřit, zda jste pro něj vhodným kandidátem na dané pracovní místo. Zkušební doba se většinou pohybuje od 1 do 3 měsíců.

Můžu si půjčit, když jsem v zkušební době?

Ano, můžete si půjčit i během zkušební doby. Získání půjčky může být však obtížnější, a proto je důležité připravit se na proces získání půjčky a zvažovat různé možnosti.

Je potřeba mít ručitele, abych si mohl půjčit v zkušební době?

Není nutné mít ručitele pro získání půjčky během zkušební doby. Nicméně pokud máte nízký příjem nebo špatné kreditní hodnocení, může být pro vás výhodné mít ručitele.

Závěr

Získání půjčky během zkušební doby může být náročné, ale není to nemožné. Pokud máte dobré kreditní hodnocení a jste schopni splácet půjčku včas, zvyšuje se vaše šance na získání půjčky. Je důležité vyhledat pomoc bankovního poradce a porovnat nabídky různých bank a nebankovních společností. S trochou přípravy a trpělivosti můžete získat potřebné finanční prostředky i během zkušební doby.