5 největších mýtů o nebankovních půjčkách

28.02.2023

Nebankovní půjčky se staly běžnou součástí finančního trhu, ale stále kolem nich kolují různé mýty a nepravdy. Zde je pět největších mýtů, které se týkají nebankovních půjček.

Nebankovní půjčky jsou vždy předražené

To není tak úplně pravda. Nebankovní půjčky mohou mít vyšší úrokové sazby než bankovní půjčky, ale mnoho nebankovních společností nabízí konkurenceschopné služby. Navíc se setkáte s častou nabídkou první půjčky bez poplatku, což banky nenabízejí.

Všechny nebankovní půjčky jsou podvodné

Je pravda, že existují podvodníci, kteří se snaží z věřících klientů vylákat peníze, aniž by jim nějaké finance vůbec poskytli. Nicméně, narazíte na mnoho seriózních poskytovatelů půjček, kteří dodržují přísné zákony a regulace. Je důležité důkladně ověřit pověst kteréhokoliv poskytovatele půjčky, aby se předešlo podvodům.

Sjednání půjčky zabere dlouhou dobu

Je to přesně naopak, sjednání nebankovní půjčky je mnohem rychlejší než při návštěvě kterékoliv banky. Jediné, co pro to musí klient udělat, je vyplnit krátký formulář a peníze může mít na účtu do několika minut.

Nebankovní poskytovatelé půjčí každému

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že nebankovní půjčku získá skutečně každý ve skutečnosti tomu tak není. Každá společnost musí důkladně prověřit bonitu (úvěruschopnost) každého žadatele a to bez rozdílu. To zahrnuje potvrzení o příjmu nebo nahlížení do registru dlužníků.

Nebankovní půjčku získají i lidé v exekuci nebo insolvenci

Ani to není pravda, drtivá většina lidí v exekuci půjčku nezíská a klienti v insolvenci jsou bohužel bez šance.

Co zvažovat při výběru nebankovní půjčky

Při výběru nebankovní půjčky je důležité zvážit několik faktorů, abyste si vybrali tu nejlepší nabídku.

Úroková sazba: je důležitým faktorem při výběru nebankovní půjčky. Srovnávejte nabídky od různých poskytovatelů a zvolte tu s nejnižšími úrokovými sazbami.

RPSN: je procentuální souhrn všech ročních nákladů, tyto údaje by pro vás měly hrát klíčovou roli, když se budete rozhodovat, zda si půjčku vzít nebo ne.

Poplatky za dodatečné služby: je možnost uzavřít pojištění schopnosti splácet a kolik to stojí?

Podmínky splácení: za jakých podmínek je možný odklad splátek anebo předčasné splacení celého úvěru?

Sankce a penále: kolik zaplatíte za to, když se opozdíte se splátkou.

Závěr

V dnešní době se nebankovní půjčky staly běžnou záležitostí. Jsou jednoduše dostupné a mohou být řešením pro mnoho lidí, kteří potřebují rychlou finanční injekci. Nicméně existuje spousta mýtů a dezinformací ohledně nebankovních půjček, které mohou potenciální žadatele odradit od toho, aby si půjčku vůbec zvažovali.